Czujniki ruchu

Czujniki ruchu smartLEDs, oferowane w tej kategorii, to profesjonalne, autorskie opracowania Apacheta Smart Systems do zastosowań w instalacjach przewodowych i automatyki. Są to aktywne czujniki optyczne odbiciowe, działające w zakresie niewidocznej dla oka podczerwieni, zasilane napięciem 12V, z wyjściem typu OC lub z uniwersalnym wyjściem przekaźnikowym. Czujniki ruchu smartLEDs to czujniki nowej generacji, z mikroprocesorową, specjalistyczną obróbką sygnału oraz dwoma trybami pracy (odległości i ruchu), gwarantujące odporność na zakłócenia oraz poprawność pracy nawet w trudnych warunkach otoczenia. Dobrze określony, regulowany zasięg i wąski kąt detekcji powodują, że w odróżnieniu od czujników typu PIR czujniki smartLEDs nie widzą osób obok schodów. Są niezastąpione w przypadku schodów ażurowych, zabudowanych tylko z jednej strony i otwartych na salon. Sprawdzają się także w przypadku białej ściany naprzeciwko.

Czujniki ruchu do sterowników schodowych LED

Czujniki ruchu ALFA i DELTA o wąskim kącie patrzenia i regulowanym zasięgu w zakresie od 30cm do 100cm (ALFA) lub 200cm (DELTA), posiadające wyjście typu OC.

Czujniki ruchu uniwersalne

Czujniki ruchu ALFA PLUS i DELTA PLUS, dodatkowo wyposażone w moduł czasowy SIGMA z wyłącznikiem zmierzchowym i sondą światła, posiadające uniwersalnym wyjście przekaźnikowe. Są przeznaczone do bezpośredniego (bez użycia sterownika schodowego) włączania dowolnego typu obciążenia (np. 12VDC, 230VAC) na określony czas po wykryciu ruchu w polu działania czujnika.