Inteligentny sterownik RGB płynnej zmiany kolorów - smartLEDs WRGB

WRGB

Marka: smartLEDs

WRGB – Sterownik RGB 12-24V DC
            płynna zmiany kolorów, instalacyjny

Sterownik RGB - płynna zmiana kolorówniezależne ustawianie poziomów jasności kolorów R, G, i BSterownik RGB - montaż w standardowych puszkach instalacyjnych fi 60mmsterowanie lampami LED RGB o napięciu do 24V i poborze prądu do 6Asterowanie lampami LED RGB o napięciu 12V i poborze prądu do 6Aekologiczny: pobór mocy tylko 60mWzasilanie: napięcie stałe 8-14VIII klasa ochronnościstopień ochrony IP20montaż wewnątrz pomieszczeń
Sterownik WRGB smartLEDs to cyfrowy, inteligentny sterownik RGB dedykowany sterowania kolorem oświetlenia RGB LED (najcześciej taśmy RGB), z możliwością ustawienia jasności niezależnie dla każdej z diod R, G i B, do stosowania w instalacjach przewodowych i automatyki.
Podstawową funkcją tego sterownika RGB jest płynna zmiana koloru podłączonej lampy RGB w dowolnym wycinku koła barw RGB. Sterownik posiada 10 programów płynnej zmiany kolorów wstępnie zdefiniowanych fabrycznie. Istnieje możliwość modyfikacji tych programów poprzez zmianę atrybutów programów (kolor centralny, pastelowość, amplituda i okres zmian) na każdym etapie użytkowania zgodnie z preferencjami użytkownika. Własciwości te powodują, że świetnie nadaje się do sterowania dekoracyjnym oświetleniem wnętrz i ogrodów.
Ustawianie jasności odbywa się niezależnie dla każdej diody R, G i B na etapie konfiguracji przez instalatora. Dzięki temu sterownik RGB smartLEDs umożliwia nie tylko dopasowanie jasności oświetlenia do preferencji użytkownika, ale także korekcję kolorów wynikowych niezbędną w dość częstych przypadkach nierównego świecenia diod RGB w źródłach oświetlenia LED.
Nasz sterownik RGB przeznaczony jest do współpracy ze standardowymi lampami RGB LED, zasilanymi napięciem stałym do 24V DC (taśmy, listwy, lampy, moduły RGB LED). Sterowanie prowadzone jest przewodowo za pomocą przycisków zwiernych dołączonych do wejść DISABLE, FREEZE, NEXT oraz PREV. W razie potrzeby dodatkowe sterowanie radiowe można wykonać za pomocą dowolnego, uniwersalnego sterownika radiowego.
Sterownik WRGB posiada miniaturową obudowę do instalacji w typowych puszkach instalacyjnych fi 60 mm.
[ssba_hide]

Najważniejsze funkcje i właściwości sterownika WRGB

 • załączanie i wyłączanie oświetlenia (łagodny start/stop)
 • przełączanie między 10 programami płynnej zmiany kolorów pre-definiowanymi fabrycznie (tęcza, pastelowa tęcza, ciepłe kolory, chłodne kolory, kolory ognia, błękity, zielenie, pastelowe zielenie, róże, pastelowe fiolety)
 • zwiększenie lub zmniejszenie liczby dostępnych programów
 • modyfikacja programów poprzez zmianę ich atrybutów (kolor centralny, pastelowość, amplituda zmian, okres zmian)
 • zatrzymywanie wykonywanego programu na dowolnym kolorze
 • niezależne ustawianie poziomów jasności wyjść R, G i B
 • korekta nierównych poziomów jasności diod R, G i B w lampach LED
 • włącznie oswietlenia przyciskiem lub czujnikiem zmierzchowym
 • synchronizacja pracy z innymi sterownikami WRGB

Płynna zmiana barw po kole barw RGB

Programy sterownika WRGB smartLEDSPłynna zmiana barw w tym sterowniku RGB polega na „przesuwaniu się” po wybranym okręgu koła barw lub jego części. W stanie normalnej pracy sterownik WRGB stale powtarza cykle wybranego programu. Każdy cykl zaczyna się od ustalonego koloru centralnego C, dalej następuje płynne przejście do punktu A (zielona strzałka), następnie przejście w przeciwnym kierunku do punktu B (fioletowa strzałka) i na koniec powrót do punktu C (niebieska strzałka). Innymi słowy: jeden cykl to przejście między punktami C > A > B > C. Zmianę pastelowości wyświetlanego koloru uzyskujemy poprzez wybór okręgu o innym numerze (im wyższy numer okręgu, tym większa pastelowość koloru).

Obsługa sterownika WRGB

 • Włączanie i wyłączanie oświetlenia – przy pomocy przycisku dołączonego do wejścia DISABLE.
 • Przełączanie wyświetlanych programów zmiany kolorów – poprzez krótkie (<2s) wciśnięcie przycisków podłączonego do wejścia NEXT i/lub PREV.
 • Zatrzymanie wyświetlania na wybranym kolorze – poprzez naciśnięcie przycisku podłączonego do wejścia FREEZE.
 • Modyfikacja programów – użytkownik może dopasować do własnych potrzeb każdy program zmiany kolorów zapisany w pamięci sterownika, modyfikując atrybuty tego programu: (kolor centralny, amplituda zmian, pastelowość, okres cyklu). Do modyfikacji programu wykorzystuje się przyciski podłączone do wejść NEXT i PREV.
 • Przywrócenie ustawień fabrycznych programów – poprzez równoczesne wciśnięcie i przytrzymanie przez czas >10s wciśniętych obu przycisków podłączonych do wejść NEXT i PREV.

Instalacja sterownika WRGB

 • Instalacja z możliwością wyświetlania jednego stałego programu i zatrzymywania na wybranym kolorze
  WRGB_instalacja1
 • Instalacja z możliwością przełączania programów
  WRGB_instalacja2
 • Instalacja z możliwością przełączania i modyfikacji programów
  Schemat instalacji sterownika WRGB smartLEDs
 • Instalacja z możliwością zatrzymywania, przełączania i modyfikacji programów oraz synchronizacji z innymi sterownikami WRGB
  Schemat instalacji sterownika WRGB smartLEDs

Dokumentacja WRGB