Czujniki ruchu

Czujniki ruchu smartLEDs, oferowane w tej kategorii, to optyczne czujniki odbiciowe, działające w zakresie niewidocznej dla oka podczerwieni, posiadające unikalne na rynku właściwości. Dzięki mikroprocesorowej, specjalistycznej obróbce sygnału oraz dostępnym 2 trybom pracy: odległości i ruchu charakteryzują się dużą odpornością na zakłócenia oraz poprawnością pracy nawet w trudnych warunkach otoczenia. Są dwojakiego rodzaju: do współpracy ze sterownikami schodowymi LED smartLEDs oraz uniwersalne, działające niezależnie. Czujniki ruchu smartLEDs to autorskie opracowanie Apacheta Smart Systems, opracowane i wykonywane w Polsce z użyciem najlepszych technologii.

Czujniki ruchu do sterowników schodowych LED

Schodowe czujniki ruchu ALFA i DELTA to czujniki z wyjściem OC, dające niski stan (co najmniej 0,5s) po wykryciu obiektu lub ruchu w polu działania czujnika i przeznaczone do współpracy ze sterownikami schodowymi smartLEDs lub innymi urządzeniami sterowanymi wyjściem OC, wewnątrz pomieszczeń. Są to jedyne znane nam czujniki tak naprawdę nadające się do wykrywania ruchu na schodach. Dobrze określony, regulowany zasięg w zakresie od 30cm do 100cm (ALFA) lub 200cm (DELTA) oraz wąski kąt detekcji powodują, że, w odróżnieniu od powszechnie występujących na rynku czujników typu PIR, czujniki smartLEDs nie widzą osób obok schodów, nie są wrażliwe na przeciągi itp. Jednoelementowa budowa oraz niewielkie rozmiary umożliwiają dyskretny montaż podtynkowy lub montaż w puszkach instalacyjnych fi 600 z użyciem adaptera dopuszkowego. Dzięki dostępnym 2 trybom pracy (do wyboru: odległości lub ruchu) doskonale sprawdzają się w różnych warunkach, niezależnie od tego, czy schody (przejścia) są otwarte, czy zamknięte. Są niezastąpione w przypadku schodów ażurowych, zabudowanych tylko z jednej strony i otwartych na salon. Sprawdzają się także w przypadku schodów zamkniętych z białą ścianą naprzeciwko.

Czujniki ruchu uniwersalne

Czujniki ruchu ALFA PLUS/DELTA PLUS to czujniki ALFA/DELTA, dodatkowo wyposażone w moduł czasowy SIGMA z wyłącznikiem zmierzchowym i sondą światła, posiadające bezpotencjałowe wyjście przekaźnikowe. Są przeznaczone do bezpośredniego (bez użycia sterownika schodowego) włączania dowolnego typu obciążenia (np. 12VDC, 230VAC) na określony czas po wykryciu ruchu w polu działania czujnika.