Czujniki ruchu

Czujniki ruchu smartLEDs, oferowane w tej kategorii, to optyczne czujniki odbiciowe, działające w zakresie niewidocznej dla oka podczerwieni, posiadające unikalne na rynku właściwości. Są dwojakiego rodzaju: schodowe oraz uniwersalne. Czujniki ruchu smartLEDs to autorskie opracowanie Apacheta Smart Systems, opracowane i wykonywane w Polsce z użyciem najlepszych technologii.

Czujniki schodowe

Czujniki ALFA i DELTA zostały zaprojektowane specjalnie do wykrywania ruchu na schodach i są to, tak naprawdę, jedyne znane nam czujniki nadające się do do tego celu. Dobrze określony, regulowany zasięg w zakresie od 30cm do 100cm (ALFA) lub 200cm (DELTA) oraz wąski kąt detekcji (do 15°) powodują, że, w odróżnieniu od często stosowanych czujników typu PIR, optyczne czujniki smartLEDs nie reagują na osoby przechodzące obok schodów oraz nie są wrażliwe na przeciągi. Dzięki jednoelementowej budowie oraz dostępności dwóch trybów pracy (do wyboru: odległości lub ruchu) czujniki sprawdzają się dla różnych typów schodów: zarówno otwartych na salon (zabudowanych tylko z jednej strony), jak też zamkniętych, z białą ścianą naprzeciwko. Dzięki mikroprocesorowej, specjalistycznej obróbce sygnału czujniki charakteryzują się dużą odpornością na zakłócenia oraz poprawnością pracy nawet w trudnych warunkach otoczenia. Dodatkowo, wprowadzony ostatnio odchylony tor optyczny (o 5°) zmniejsza odblaski od stopni schodowych w przypadku zbyt nisko nad podłogą zainstalowanych czujników. Niewielkie rozmiary czujników umożliwiają dyskretny montaż podtynkowy w puszce montażowej smartLEDs lub w puszkach instalacyjnych fi 600 z użyciem adaptera dopuszkowego lub bezpośrednio w tralce schodów. Czujniki posiadają wyjście OC, dające niski stan (co najmniej 0,5s) po wykryciu obiektu lub ruchu w polu działania czujnika i przeznaczone są do współpracy ze sterownikami schodowymi smartLEDs (lub innymi urządzeniami sterowanymi wyjściem OC).

Czujniki ruchu uniwersalne

Czujniki ruchu ALFA PLUS/DELTA PLUS to czujniki ALFA/DELTA, dodatkowo wyposażone w moduł czasowy SIGMA z wyłącznikiem zmierzchowym i sondą światła, posiadające bezpotencjałowe wyjście przekaźnikowe. Ich uniwersalność wynika z bezpośredniego (bez użycia sterownika schodowego) włączania dowolnego typu obciążenia (np. 12VDC, 230VAC) na określony czas po wykryciu obiektu lub ruchu w polu działania czujnika.