Dekoracyjne oświetlenie RGB LED. Dekoracja światłem LED RGB

Dekoracja światłem to prawdziwa rewolucja w dekoracji wnętrz! Wybór kolorystyki pomieszczeń jest jedną z kluczowych kwestii w procesie projektowania wnętrz. Aktualnie dostępne są rozwiązania, dzięki którym możemy oświetlić przestrzeń, podświetlić ścianę, czy dowolny element określonym kolorem lub barwnym światłem zmiennym w czasie. Rozwój technologii RGB dostarczył nowych możliwości w dekoracji wnętrz: ściany, których kolorystyka dowolnie zmienia się w czasie, malowanie światłem, perfekcyjny dobór kolorów, płynna zmiana kolorów, podświetlanie mebli i walorów architektonicznych dowolnym kolorem wybranym z palety barw RGB. Wykaż się kreatywnością i wpuść nastrój do domu!

Dekoracja światłem domu z użyciem sterowników RGB

Dekoracyjne malowanie ścian z użyciem dobrego źródła światła RGB i sterowników RGB smartLEDs pozwala na dowolny wybór kolorów z palety kolorów, co więcej pozwala na bezinwestycyjną i niekłopotliwą w trakcie użytkowania zmianę kolorystyki we wnętrzu. Jeszcze do niedawna architekci wnętrz mogli jedynie pomarzyć o ścianach, których kolorystyka mogłaby się dowolnie zmieniać w czasie. Nie wiesz, jak tanio „przemalować” pokój, szybko zmienić nastrój w sypialni, przygotować dom na imprezę z przyjaciółmi? Oświetlenie RGB LED z odpowiednim sterowaniem w okamgnieniu odmienią przestrzeń, w której mieszkasz, dopasowując ją do Twojego nastroju, sytuacji i potrzeb. Do sterowania oświetleniem LED służą odpowiednie sterowniki RGB, zaprojektowane z myślą o osobach, które uwielbiają „malować” wnętrza światłem i nadawać im w ten sposób zupełnie nowy charakter. Zmiany barwy światła można dokonać w dowolnym momencie, a kolory mogą się płynnie zmieniać w dowolnym czasie i dowolnym zakresie koła barw, zgodnie z zaprogramowanymi przez użytkownika ustawieniami.

Do dekoracji wnętrz polecamy zaawansowany, programowalny sterownik RGB płynnej zmiany koloru(WRGB smartLEDs), który umożliwia zaprogramowanie do 13 programów, dopasowanych do potrzeb użytkownika, przełączanie między tymi programami lub zatrzymanie na wybranym kolorze. Unikalną cechą tego sterownika RGB jest możliwość dowolnego wyboru kolorów z koła barw RGB, włącznie ze współczynnikiem pastelowości, a także korekcja nierównych poziomów jasności diod R, G i B w źródłach oświetlenia LED, co niestety niekiedy się zdarza (zwykle za mało jest koloru czerwonego). Jest to rozwiązanie, które powinno zadowolić nawet najbardziej wybrednych architektów wnętrz wymagających precyzyjnego doboru koloru w projektowanym wnętrzu. Łatwo też dopasować do wnętrza kolorystykę oświetlenia po remoncie bez wymiany tego oświetlenia.

Dowolne kreowanie nastroju i kolorystyki we wnętrzu

Dekoracja światłem RGB daje architektom i projektantom wnętrz wręcz nieograniczone możliwości w kreowaniu kolorystyki i nastroju. Barwa światła fantastycznie dopełnia wnętrze, a także wpływa na nastrój osób przebywających w danym pomieszczeniu. Dodaje wnętrzu barw, pozwala dowolnie dobrać kolor łącznie ze współczynnikiem pastelowości, a także płynnie go zmieniać w zadanym tempie i zakresie.

Dekoracje wnętrz światłem RGB LED. Oświetlenie dekoracyjne. Malowanie światłem. LED RGB.
Oświetlenie dekoracyjne LED RGB. Detal w architekturze.

Podświetlanie walorów architektonicznych

Należy pamiętać, że o charakterze wnętrz decyduje nie tylko kolorystka ścian, podłóg czy mebli, ale w dużej mierze ma na nią wpływ barwa zastosowanego w pomieszczeniu oświetlenia, którego można także użyć do zaakcentowania walorów architektonicznych budynku lub jego wnętrza. Za pomocą sterowników RGB smartLEDs można ustawić dowolną barwę świecenia lub włączyć tryb płynnej zmiany kolorów w czasie. Możliwe jest też przełączenie na inny program płynnej zmiany kolorów, dopasowując jednym ruchem ręki kolorystykę podświelenia do nastroju, potrzeby, charakteru spotkania, czy imprezy.

Podświetlanie mebli i ozdobnych detali

Oświetlenie RGB może również służyć do podświetlenia mebli lub ozdobnych detali. Doskonale nadaje się również do podświetlania elementów szklanych. Światło wchodząc w szkło pokazuje ich niesamowite wnętrze. Z kolei listwa ledowa schowana za meblami może oświetlać tło, na którym widoczne są np. jakieś figurki (tworzy się wtedy mocny kontrast między „ciemną” figurką a jasnym tłem). Możliwości jest wiele. Za pomocą sterownika RGB smartLEDs można ustawić dowolną barwę świecenia lub włączyć tryb płynnej zmiany kolorów.

Podświetlenie światłem. Detal w architekturze. Oświetlenie dekoracyjne RGB LED.

Białe ściany malowane światłem

W nowoczesnym domu coraz bardziej oczywista staje się potrzeba posiadania przynajmniej jednej, dużej białej ściany, która będzie służyła jako ekran do kina domowego. Biała ściana, sztuczna lub prawdziwa jest tu niezbędna. W czasie, w którym nie służy jako ekran, może być podświetlona np. kolorem zmiennym w czasie. Tak więc witamy w erze białych ścian malowanych światłem i tworzenia wyjątkowej atmosfery we wnętrzach!