NOWOŚĆ!

OMEGA Exclusive - Sterownik schodowy LED z aplikacją na smartfon/tablet

Sterowniki schodowe

Sterowniki schodowe oświetlenia LED – jakie pełnią funkcje

Oświetlenie LED ścieżki w ogrodzieSterowniki schodowe LED smartLEDs to inteligentne, cyfrowe urządzenia do sterowania wielopunktowym oświetleniem LED schodów, a także podjazdów i ścieżek. Ich podstawową funkcją jest włączanie oświetlenia na określony czas (po kolei i/lub równocześnie), ponadto nasze inteligentne sterowniki schodowe LED, w zależności od modelu, realizują również szereg funkcji dodatkowych: podświetlenie w stanie spoczynku, ściemnianie, obsługa wyjścia na półpiętrze, ostrzeganie przed automatycznym zgaszeniem świateł, przedłużenie świecenia, zapalanie na stałe, obsługa lampy Master, blokowanie świecenia w dzień.

Oferta – który sterownik schodowy smartLEDs wybrać?

Bogata oferta sterowników schodowych LED smartLEDs jest dopasowana do potrzeb i możliwości różnych klientów. Najbardziej zaawansowany model OMEGA Exclusive jako jedyny posiada aplikację na smartfon/tablet do wygodnej komunikacji z użytkownikiem i instalatorem. Modele PREMIUM (SP23-P, S19-P, S2-P), w odróżnieniu od prostszych i tańszych modeli STANDARD (SP23-S, S19-S, S2-S), są wyposażone w wyłącznik zmierzchowy z sondą światła oraz zaawansowany (wbudowany) konfigurator oraz ściemniacz. Sterowniki SP23-P, SP23-S, S19-P, S19-S włączają oświetlenie kolejno, lampa po lampie (FALA LED), sterowniki S2-P i S2-S – równocześnie, a sterownik OMEGA – pozwala na wybór stylu zapalania i gaszenia. Sterowniki OMEGA, SP23-P, SP23-S, S2-P i S2-S mogą obsługiwać schody z wyjściem na półpiętrze. Oprócz inteligentnych sterowników schodowych do LED oferujemy jeszcze inne, bardziej uniwersalne rozwiązanie: moduł czasowy SIGMA z wyjściem przekaźnikowym, praktycznie do sterowania dowolnym oświetleniem schodowym (także 230V AC). Zapraszamy do zakupu!

Inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs to najlepszy wybór na rynku!

Niezwykle efektowna fala LED – łagodne (płynne) rozjaśnianie i gaszenie kolejnych lamp z efektem “rozmycia” (kolejne lampy zaczynają płynnie rozpalać się, gdy poprzednie jeszcze nie osiągnęły maksymalnej jasności)
Dopracowany algorytm – zapewniamy prawidłowość działania niezależnie od liczby i kierunku osób poruszających się po schodach oraz sposobu aktywacji (czujki czy przyciski). Nie ma obawy, że sterownik “pogubi się”, jeśli na schody wejdzie więcej osób lub w instalacji zastosowane zostaną różne sposoby aktywacji sterownika (i czujki i przyciski).
Duża funkcjonalność – duży wybór funkcji dodatkowych; obsługa lamp ściemnialnych i nieściemnialnych
Zaawansowane możliwości dopasowania działania do potrzeb klienta – konfiguracja parametrów konfiguracyjnych sterownika w szerokim zakresie.
Inteligentny wyłącznik zmierzchowy – wyłącznik zintegrowany ze sterownikiem, wyposażony w sondę światła, którą można instalować nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz domu, w rejonie schodów.
Atrakcyjne parametry techniczne – obciążenie prądowe 1 wyjścia 2A, moc wyjściowa do 48W na jedno wyjście, niski pobór mocy (120-240mW)
Wsparcie techniczne – dokładna dokumentacja, poradniki, schematy instalacyjne, sprawny serwis
Wysoka jakość  – produkowane w Polsce przez Apacheta Smart Systems Inteligentny Dom

Inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs – co potrafią?

Podstawową funkcją sterowników schodowych jest, podobnie jak tradycyjnych automatów schodowych, włączanie oświetlenia na określony czas, jednakże możliwości sterowania oświetleniem przez inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs są o wiele bardziej wyrafinowane i efektowne. Włączanie pełnego oświetlenia (podobnie gaszenie) może odbywać się nie tylko równocześnie, lecz także kolejno lampa po lampie, w postaci efektownej fali świetlnej LED. Oświetlenie może być włączane skokowo lub płynnie (stopniowa zmiana jasności), z 7-stopniową regulacją płynności fali świetlnej. Opcja ostrzegania pozwala na przedłużenie świecenia w razie potrzeby. W stanie czuwania sterowniki schodowe smartLEDs umożliwiają delikatne podświetlenie schodów np. na 2% maksymalnej jasności. Funkcja lampy Master umożliwia podświetlenie poręczy lub sterowanie oświetleniem ogólnym. Konfigurator umożliwia dopasowanie, w różnym stopniu, działania sterownika do potrzeb użytkownika poprzez ustawienie parametrów konfiguracyjnych. Sterowniki schodowe smartLEDs posiadają możliwość integracji z systemami automatyki typu Inteligentny Dom. Wykonane z ich użyciem oświetlenie schodów LED jest efektowne, bezpieczne, wygodne i ekonomiczne.

Jak aktywować sterownik schodowy? Przyciski? Czujniki ruchu?

Sterowniki schodowe smartLEDs mogą być aktywowane w dowolny sposób: przez przyciski, czujniki ruchu lub w sposób mieszany. Aktywacja oświetlenia przez przyciski to sposób tradycyjny. Nowocześniejszym sposobem jest aktywacja ruchem, przy pomocy schodowych czujników ruchu, przeznaczonych do wygodnej automatyki włączania i wyłączania oświetlenia na schodach. Bardzo dobrą funkcjonalność uzyskuje się przy współpracy sterowników schodowych smartLEDs ze schodowymi czujnikami ruchu smartLEDs np. ALFA smartLEDs lub DELTA smartLEDs. W naszej ofercie mamy promocyjne zestawy INTELIGENTNE SCHODY LED z czujnikami ruchu ALFA. Polecamy te zestawy, gdyż inteligentne oświetlenie schodów z czujnikami ruchu to najbardziej efektowny, wygodny i bezpieczny sposób wykonania instalacji oświetlenia schodów.


Sterowniki schodowe smartLEDs - działanie w zależności od ustawienia parametrów konfigracyjnych

Każdy sterownik schodowy jest dostarczany ze standardowymi (domyślnymi) wartościami parametrów konfiguracyjnych i może być użytkowany w takiej wersji. Zmianę konfiguracji sterownika, jeśli jest taka potrzeba, można przeprowadzić zarówno na etapie instalacji, jak i w trakcie użytkowania. Sposób konfigurowania sterownika jest prosty i dokładnie opisany w instrukcji dostarczonej razem z produktem. Sterowniki schodowe w wersji Premium umożliwiają pełną konfigurację (17-20 parametrów), natomiast w wersji Standard - możliwa jest jedynie uproszczona konfiguracja (2- 4 parametrów), a pozostałe parametry modeli Standard mają wartości optymalne dla większości zastosowań. Najszersze możliwości konfiguracji parametrów posiada sterownik OMEGA Exclusive.

Na filmie obok jest pokazanych kilka sposobów działania sterownika typu FALA LED w zależności od wybranych parametrów konfiguracyjnych (płynność fali świetlnej, podświetlenie w stanie czuwania, typ ostrzeżeń, typ kroku, kierunek gaszenia).