Inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs

Sterowniki schodowe LED smartLEDs to inteligentne, cyfrowe urządzenia do efektownego sterowania wielopunktowym oświetleniem LED schodów, a także podjazdów i ścieżek. Bogata oferta sterowników schodowych LED smartLEDs (8 modeli) jest dopasowana do potrzeb i możliwości różnych klientów.

O ofercie

Spośród 7 modeli sterowników schodowych smartLEDs najbardziej zaawansowany jest model OMEGA Exclusive, który jako jedyny posiada aplikację na smartfon/tablet do wygodnej konfiguracji, diagnostyki i obsługi instalacji, wbudowany zegar czasu rzeczywistego oraz 3 konfigurowalne tryby pracy (MAX, DZIEŃ i NOC). Modele PREMIUM (SP23-P, S19-P, S2-P) są wyposażone w wyłącznik zmierzchowy z sondą światła oraz zaawansowany (wbudowany) konfigurator, umożliwiający bardzo duże dopasowanie działania do preferencji użytkownika (np. ściemniacz). Prostsze modele STANDARD (SP23-S, S19-S) to ekonomiczne (tańsze) wersje modeli PREMIUM bez wyłącznika zmierzchowego i z uproszczoną konfiguracją. Sterowniki SP23-P, SP23-S, S19-P, S19-S włączają oświetlenie kolejno, lampa po lampie (FALA LED), sterownik S2-P – równocześnie, a sterownik OMEGA – pozwala na wybór stylu zapalania i gaszenia. Sterowniki OMEGA, SP23-P, SP23-S i S2-P mogą obsługiwać schody z wyjściem na półpiętrze. Oprócz inteligentnych sterowników schodowych do LED oferujemy jeszcze inne, bardziej uniwersalne rozwiązanie: moduł czasowy SIGMA z wyjściem przekaźnikowym, praktycznie do sterowania dowolnym oświetleniem schodowym (także 230V AC). Zapraszamy do zakupu!

Dowiedz się więcej o sterownikach schodowych LED

Dlaczego sterowniki schodowe smartLEDs to najlepszy wybór na rynku?

Niezwykle efektowna fala LED – łagodne (płynne) rozjaśnianie i gaszenie kolejnych lamp z efektem „rozmycia” (kolejne lampy zaczynają płynnie rozpalać się, gdy poprzednie jeszcze nie osiągnęły maksymalnej jasności)
Dopracowany algorytm – zapewniamy prawidłowość działania niezależnie od liczby i kierunku osób poruszających się po schodach oraz sposobu aktywacji (czujki czy przyciski). Nie ma obawy, że sterownik „pogubi się”, jeśli na schody wejdzie więcej osób lub w instalacji zastosowane zostaną różne sposoby aktywacji sterownika (i czujki i przyciski).
Duża funkcjonalność – duży wybór funkcji dodatkowych, także obsługa lamp ściemnialnych i nieściemnialnych
Zaawansowane możliwości dopasowania działania do potrzeb klienta – konfiguracja parametrów konfiguracyjnych sterownika w szerokim zakresie.
Inteligentny wyłącznik zmierzchowy – wyłącznik zintegrowany ze sterownikiem, wyposażony w sondę światła, którą można instalować nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz domu, w rejonie schodów.
Atrakcyjne parametry techniczne – obciążenie prądowe 1 wyjścia 2A, moc wyjściowa do 48W na jedno wyjście, niski pobór mocy (120-240mW)
Wsparcie techniczne – dokładna dokumentacja, poradniki, schematy instalacyjne, sprawny serwis
Wysoka jakość  – produkowane w Polsce przez Apacheta Smart Systems Inteligentny Dom

Inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs - co potrafią?

Podstawową funkcją sterowników schodowych jest włączanie oświetlenia na określony czas. Pozostałe funkcje i możliwości zależą od wybranego modelu i ustawionych parametrów konfiguracyjnych sterownika. Konfigurator umożliwia, w różnym zakresie, dopasowanie działania sterownika do potrzeb użytkownika.

Włączanie pełnego oświetlenia (podobnie gaszenie) może odbywać się, w zależności od modelu sterownika, równocześnie i/lub kolejno lampa po lampie, w postaci efektownej fali świetlnej LED. Lampy mogą być włączane skokowo lub płynnie (stopniowa zmiana jasności), z 7-stopniową regulacją płynności fali świetlnej.

W stanie czuwania lampy mogą być wygaszone lub delikatne podświetlone np. na 2% maksymalnej jasności.

Opcja ostrzegania przed zgaszeniem świateł umożliwia przedłużenie świecenia w razie potrzeby.

Wbudowany ściemniacz umożliwia ograniczenie zbyt jasnego świecenia i ustawienie podświetlenia.

Funkcja lampy Master umożliwia podświetlenie poręczy lub sterowanie oświetleniem ogólnym.

Integracja z instalacją inteligentnego domu jest możliwa poprzez jego wyjścia bezpotencjałowe.

Jak aktywować sterownik schodowy? Przyciski czy czujniki ruchu?

Sterowniki schodowe smartLEDs mogą być aktywowane w dowolny sposób: przez czujniki ruchu, przyciski chwilowe typu dzwonkowego lub w sposób mieszany. Zapalanie na stałe można realizować w sposób tradycyjny przez dowolne wyłączniki.

Aktywacja oświetlenia przez przyciski to sposób tradycyjny, nowocześniejszym sposobem jest aktywacja ruchem, przy pomocy schodowych czujników ruchu, realizujących wygodną automatykę włączania i wyłączania oświetlenia na schodach. Bardzo dobrą funkcjonalność uzyskuje się przy współpracy sterowników schodowych smartLEDs ze schodowymi czujnikami ruchu smartLEDs np. ALFA smartLEDs lub DELTA smartLEDs. Są to czujniki opracowane w naszej firmie i produkowane w Polsce, dedykowane do wykrywania ruchu na schodach, o unikalnych na rynku parametrach.

Polecamy