Sterowniki schodowe

Sterowniki schodowe oświetlenia LED – jakie pełnią funkcje

Oświetlenie LED ścieżki w ogrodzieSterowniki schodowe LED smartLEDs to inteligentne, cyfrowe urządzenia do sterowania wielopunktowym oświetleniem LED schodów, a także podjazdów i ścieżek. Ich podstawową funkcją jest włączanie oświetlenia na określony czas (po kolei i/lub równocześnie), ponadto nasze inteligentne sterowniki schodowe LED, w zależności od modelu, realizują również szereg funkcji dodatkowych: podświetlenie w stanie spoczynku, ściemnianie, obsługa wyjścia na półpiętrze, ostrzeganie przed automatycznym zgaszeniem świateł, przedłużenie świecenia, zapalanie na stałe, obsługa lampy Master, blokowanie świecenia w dzień.

Oferta sterowników schodowych smartLEDs

Bogata oferta sterowników schodowych LED smartLEDs jest dopasowana do potrzeb i możliwości różnych klientów. Oferowane przez nas modele PREMIUM (SP23-P, S19-P, S2-P) posiadają wbudowane w sterownik: wyłącznik zmierzchowy, rozbudowany konfigurator oraz ściemniacz. Odpowiadające im, ale prostsze i tańsze modele STANDARD (SP23-S, S19-S, S2-S) mają prosty konfigurator, nie posiadają ściemniacza i wyłącznika zmierzchowego. Sterowniki SP23-P, SP23-S, S19-P, S19-S włączają oświetlenie kolejno, lampa po lampie (“fala świetlna”), a sterowniki S2-P i S2-S – równocześnie. Sterowniki SP23-P, SP23-S, S2-P i S2-S mogą obsługiwać schody z wyjściem na półpiętrze. Oprócz inteligentnych sterowników schodowych do LED oferujemy jeszcze inne, bardziej uniwersalne rozwiązanie: moduł czasowy SIGMA z wyjściem przekaźnikowym, praktycznie do sterowania dowolnym oświetleniem schodowym (także 230V AC). Zapraszamy do zakupu!

Inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs to najlepszy wybór na rynku!

Niezwykle efektowna fala LED – łagodne (płynne) rozjaśnianie i gaszenie kolejnych lamp z efektem “rozmycia” (kolejne lampy zaczynają płynnie rozpalać się, gdy poprzednie jeszcze nie osiągnęły maksymalnej jasności)
Dopracowany algorytm – zapewniamy prawidłowość działania niezależnie od liczby i kierunku osób poruszających się po schodach oraz sposobu aktywacji (czujki czy przyciski). Nie ma obawy, że sterownik “pogubi się”, jeśli na schody wejdzie więcej osób lub w instalacji zastosowane zostaną różne sposoby aktywacji sterownika (i czujki i przyciski).
Duża funkcjonalność – duży wybór funkcji dodatkowych; obsługa lamp ściemnialnych i nieściemnialnych
Duże możliwości dopasowania działania do potrzeb klienta – wbudowany konfigurator od 3 do 19 parametrów (w zależności od modelu).
Inteligentny wyłącznik zmierzchowy – wyłącznik zintegrowany ze sterownikiem, wyposażony w sondę światła, którą można instalować nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz domu, w rejonie schodów.
Atrakcyjne parametry techniczne – obciążenie prądowe 1 wyjścia 2A, moc wyjściowa do 48W na jedno wyjście
Wsparcie techniczne – dokładna dokumentacja, poradniki, schematy instalacyjne, sprawny serwis

Który sterownik schodowy LED wybrać? Porównanie sterowników

PODSTAWOWE RÓŻNICE SP23-P S19-P S2-P S23-S SP19-S S2-S
Zapalanie i gaszenie Po kolei Po kolei Rówocześnie Po kolei Po kolei Rówocześnie
Liczba sterowanych grup lamp 3-23 3-19 1-2 3-23 3-19 1-2
Wbudowany czujnik zmierzchu TAK TAK TAK NIE NIE NIE
Konfiguracja Pełna Pełna Pełna Prosta Prosta Prosta
Lampa Master brak / ściemnialna / nieściemnialna brak / ściemnialna / nieściemnialna brak / ściemnialna / nieściemnialna brak brak ściemnialna
Jasność świecenia 10-100% 10-100% 10-100% 100% 100% 100%
Podświetlenie 0-90% 0-90% 0-90% 2% 2% 2%
Obsługa półpiętra TAK NIE TAK TAK NIE TAK
Regulacja płynności 7 poziomów 7 poziomów 7 poziomów 1 poziom 1 poziom 1 poziom
Funkcja ostrzegania TAK TAK TAK NIE NIE NIE
Czas świecenia 0s-2godz 0s-2godz 0s-2godz 30s 30s 30s
Czas zapalania 0s-24s 0s-24s 0s-24s 9s 9s 0s
Czas gaszenia 0s-24s 0s-24s 0s-24s 12s 12s 1s
Typ kroku zwalnia / stały / przyspiesza zwalnia / stały / przyspiesza stały stały
Kierunek gaszenia wstecz / zgodny wstecz / zgodny wstecz / zgodny zgodny zgodny zgodny

Inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs – co potrafią?

Podstawową funkcją sterowników schodowych jest, podobnie jak tradycyjnych automatów schodowych, włączanie oświetlenia na określony czas, jednakże możliwości sterowania oświetleniem przez inteligentne sterowniki schodowe smartLEDs są o wiele bardziej wyrafinowane i efektowne. Włączanie pełnego oświetlenia (podobnie gaszenie) może odbywać się nie tylko równocześnie, lecz także kolejno lampa po lampie, w postaci efektownej fali świetlnej LED. Oświetlenie może być włączane skokowo lub płynnie (stopniowa zmiana jasności), z 7-stopniową regulacją płynności fali świetlnej. Opcja ostrzegania pozwala na przedłużenie świecenia w razie potrzeby. W stanie czuwania sterowniki schodowe smartLEDs umożliwiają delikatne podświetlenie schodów np. na 2% maksymalnej jasności. Funkcja lampy Master umożliwia podświetlenie poręczy lub sterowanie oświetleniem ogólnym. Wbudowany konfigurator umożliwia dopasowanie działania sterownika do potrzeb użytkownika poprzez ustawienie, w zależności od modelu sterownika (STANDARD lub PREMIUM), od 2 do 19 parametrów konfiguracyjnych, w tym jasności świecenia i podświetlenia oraz czasów trwania poszczególnych faz. Nasze sterowniki schodowe LED mogą być blokowane w dzień przez czujnik zmierzchu (wbudowany lub zewnętrzny) bądź zegar astronomiczny. Sterowniki schodowe smartLEDs posiadają możliwość integracji z systemami automatyki typu Inteligentny Dom. Wykonane z ich użyciem inteligentne oświetlenie schodów LED jest efektowne, bezpieczne, wygodne i ekonomiczne.

Jak aktywować sterownik schodowy? Przyciski? Czujniki ruchu?

Sterowniki schodowe smartLEDs mogą być aktywowane w dowolny sposób: przez przyciski, czujniki ruchu lub w sposób mieszany. Aktywacja oświetlenia przez przyciski to sposób tradycyjny. Nowocześniejszym sposobem jest aktywacja ruchem, przy pomocy schodowych czujników ruchu, przeznaczonych do wygodnej automatyki włączania i wyłączania oświetlenia na schodach. Bardzo dobrą funkcjonalność uzyskuje się przy współpracy sterowników schodowych smartLEDs ze schodowymi czujnikami ruchu smartLEDs np. ALFA smartLEDs lub DELTA smartLEDs. W naszej ofercie mamy promocyjne zestawy schodowe do LED z czujnikami ruchu ALFA. Inteligentne oświetlenie schodów z czujnikami ruchu to najbardziej efektowny, wygodny i bezpieczny sposób wykonania instalacji oświetlenia schodów.


Sterowniki schodowe smartLEDs - działanie w zależności od ustawienia parametrów konfigracyjnych

Każdy sterownik schodowy jest dostarczany ze standardowymi (domyślnymi) wartościami parametrów konfiguracyjnych i może być użytkowany w takiej wersji. Zmianę konfiguracji sterownika, jeśli jest taka potrzeba, można przeprowadzić zarówno na etapie instalacji, jak i w trakcie użytkowania. Konfigurowanie sterowników schodowych odbywa się za pomocą wbudowanego konfiguratora. Sposób konfigurowania sterownika jest prosty i dokładnie opisany w instrukcji dostarczonej razem z produktem. Sterowniki schodowe w wersji Premium umożliwiają pełną konfigurację (16-19 parametrów), natomiast w wersji Standard - możliwa jest jedynie uproszczona konfiguracja (2- 4 parametrów), a pozostałe parametry modeli Standard mają wartości optymalne dla większości zastosowań.

Na filmie obok jest pokazanych kilka sposobów działania sterownika typu FALA ŚWIETLNA (S23-P i S19-P) w zależności od wybranych parametrów konfiguracyjnych (płynność fali świetlnej, podświetlenie w stanie czuwania, typ ostrzeżeń, typ kroku, kierunek gaszenia).