Inteligentne oświetlenie schodów LED z czujnikiem ruchu

Inteligentne schody smartLEDs to nowoczesny system efektownego sterowania wielopunktowym oświetleniem LED schodów, realizowany przez inteligentne zestawy schodowe smartLEDs. Poniżej oferujemy 7 różnych zestawów w wersji podstawowej (sterownik schodowy LED + 2 czujniki ruchu ALFA), które można zmodyfikować na stronie produktu o dodatkowe opcje: (1) zamiana czujnika ALFA 100cm na czujnik DELTA 200cm, (2) akcesoria montażowe czujników oraz  (3) dodatkowe czujniki do wykrywania ruchu z  półpiętra.

O ofercie

Nasza oferta zestawów Inteligentne schody LED jest dopasowana do potrzeb i możliwości różnych klientów. Oferujemy zestawy do kolejnego (“FALA LED”) i/lub równoczesnego włączania lamp schodowych, z prostą lub rozbudowaną konfiguracją. Największą funkcjonalność posiada zestaw ze sterownikiem OMEGA EXCLUSIVE, wyposażony w aplikację na smartfon/tablet do wygodnej konfiguracji, diagnostyki i obsługi instalacji. Pozostałe to zestawy na bazie sterowników schodowych z wbudowanym w sterownik konfiguratorem: rozbudowanym – w wersjach PREMIUM lub uproszczonym – w wersjach STANDARD. Dla tych, co preferują prostsze rozwiązania, a także dla tych którzy poszukują sterowania do źródeł światła na 230VAC, oferujemy uniwersalne zestawy BASIC z modułem czasowym SIGMA i wyjściem przekaźnikowym. Zestawy Exclusive, Premium i Basic są wyposażone we wbudowany wyłącznik zmierzchowy i sondę światła, a zestawy Exclusive – także w zegar czasu rzeczywistego.

Wsparcie techniczne – schematy, poradniki

Gratis oferujemy wsparcie techniczne podczas instalacji i uruchomienia systemu. Na życzenie możemy skonfigurować sterownik zgodnie z preferencjami klienta. Świadczymy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Do każdego zamówienia dołączamy szczegółową instrukcję użytkownika, a na stronie sklepu udostępniamy obszerną dokumentację produktu do pobrania: karty katalogowe, instrukcje użytkownika, schematy instalacyjne oraz poradniki.

Dowiedz się więcej o zestawach schodowych smartLEDs

Jaki zasilacz jest potrzebny do zasilenia zestawu?

Do zasilenia zestawu BASIC z modułem czasowym jest potrzebny zasilacz stabilizowany o napięciu wyjściowym 9-14VDC, a do pozostałych zestawów – zasilacz stabilizowany o napięciu wyjściowym 8-24VDC. Ponieważ nasze sterowniki i czujniki są energooszczędne i pobierają razem mniej niż 1W mocy, to na ogół nie ma potrzeby stosowania oddzielnych zasilaczy do taśm/lamp LED i sterownika z czujnikami. Zwykle do zasilania taśm/lamp LED, sterownika schodowego i czujników stosuje się jeden wspólny zasilacz.

Co to są zestawy schodowe typu FALA LED?

Zestawy schodowe typu FALA LED to zestawy realizujące kolejne i płynne zapalanie lamp schodowych. Fala LED to kolejne i płynne włączanie i gaszenie lamp, z efektem “rozmycia” – kolejne lampy zaczynają się płynnie rozpalać zanim poprzednie osiągną maksymalną jasność. Funkcję tę realizują zestawy ze sterownikami: OMEGA Exclusive, SP23-Premium, SP23-Standard, S19-Premium i S19-Standard.

Co to jest płynność zapalania i gaszenia lamp?

Płynność to stopniowe zwiększanie jasności lamp przy zapalaniu lamp, a przy gaszeniu – stopniowe zmniejszanie jasności lamp. Jest to funkcja realizowana tylko w przypadku lamp ściemnialnych, przez wszystkie zestawy oprócz Basic, z tym że w przypadku zestawów Standard stopień płynności jest ustawiony na stałe, a w przypadku zestawów Exclusive i Premium możliwa jest regulacja płynności w 7-stopniowej skali.

Które zestawy schodowe realizują równoczesne zapalanie i gaszenie lamp?

Równoczesne zapalanie lamp realizuje z zasady zestaw ze sterownikiem S2-Premium (płynnie lub skokowo) oraz zestaw z modułem czasowym Sigma (skokowo). Pozostałe zestawy z zasady realizują zapalanie i gaszenie lamp typu Fala LED, z tym,że w zestawach Exclusive i Premium jest możliwość takiej zmiany konfiguracji sterownika, aby zapalać i/lub gasić lampy równocześnie. I tak, w sterowniku OMEGA możliwy jest wybór równoczesnego stylu zapalania/gaszenia przy pomocy aplikacji (ekran PREFERENCJE), a w sterownikach SP23-P i S19-P równoczesne zapalanie i/lub gaszenie lamp można uzyskać poprzez ustawienie parametrów konfiguracyjnych: Czas zapalania=0 i/lub Czas gaszenia=0.

Które zestawy schodowe realizują funkcję obsługi półpiętra?

Funkcję obsługi półpiętra mogą realizować zestawy posiadające 3 wejścia sterujące UP, DN i MID do podłączenia czujników ruchu, czyli wszystkie z wyjątkiem zestawów ze sterownikami S19-P i S19-S.

Jak sterować oświetleniem LED wielopoziomowej klatki schodowej?

Oświetleniem LED wielopoziomowej klatki schodowej można sterować przy pomocy zestawów schodowych ze sterownikami S2-P oraz Sigma. W zestawach podstawowych są po 2 czujniki ruchu, ale można osobno dokupić i podłączyć do sterowników praktycznie dowolną liczbę tych czujników i sterować ruchem oświetleniem schodów wielopoziomowej klatki schodowej, pamiętając o zachowaniu maksymalnego obciążenia prądowego każdego z wyjść sterownika.

Które zestawy schodowe realizują funkcję blokady świecenia w dzień?

Funkcję blokady świecenia w dzień realizują zestawy w wersjach Exclusive, Premium i Basic, wyposażone we wbudowany w sterownik wyłącznik zmierzchowy (po podłączeniu załączonej sondy światła). Zestawy w wersji Standard mogą realizować tę funkcję po podłączeniu do wejścia DIS sterownika: przycisku, zewnętrznego automatu zmierzchowego lub programowalnego zegara astronomicznego (do kupienia osobno).

Jakie elementy są jeszcze potrzebne do wykonania instalacji oświetlenia schodów?

Pozostałe elementy instalacji oświetlenia schodów LED do nabycia w naszym sklepie:

Dlaczego zestawy schodowe smartLEDs to najlepszy wybór na rynku?

Inteligentne oświetlenie schodów LED z czujnikiem ruchu marki smartLEDs to rozwiązanie inteligentnych schodów, które wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów. Sterowniki schodowe smartLEDs cechuje bogata funkcjonalność i wyjątkowe możliwości dopasowania działania do potrzeb użytkownika, a optyczne czujniki odległości i ruchu smartLEDs są dedykowane specjalnie do wykrywania ruchu na schodach i są unikalne na rynku. Inteligentne schody smartLEDs zapewniają pewność działania, funkcjonalność i efekty dekoracyjne, jakich nie znajdziecie u innych.

Niezwykle efektowna fala LED – łagodne (płynne) rozjaśnianie i gaszenie kolejnych lamp z efektem “rozmycia” (kolejne lampy zaczynają płynnie rozpalać się, gdy poprzednie jeszcze nie osiągnęły maksymalnej jasności)
Dopracowany algorytm – zapewniamy prawidłowość działania niezależnie od liczby i kierunku osób poruszających się po schodach oraz sposobu aktywacji (czujki czy przyciski). Nie ma obawy, że sterownik “pogubi się”, jeśli na schody wejdzie więcej osób lub w instalacji zastosowane zostaną różne sposoby aktywacji sterownika (i czujki i przyciski).
Duża funkcjonalność – duży wybór funkcji dodatkowych, także obsługa lamp ściemnialnych i nieściemnialnych
Zaawansowane możliwości dopasowania działania do potrzeb klienta – konfiguracja parametrów konfiguracyjnych sterownika w szerokim zakresie.
Inteligentny wyłącznik zmierzchowy – wyłącznik zintegrowany ze sterownikiem, wyposażony w sondę światła, którą można instalować nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz domu, w rejonie schodów.
Schodowe czujniki ruchu o unikalnych parametrach – jednoelementowe, aktywne czujniki optyczne o wąskim kącie detekcji i regulowanym zasięgu
Atrakcyjne parametry techniczne – obciążenie prądowe 1 wyjścia 2A, moc wyjściowa do 48W na jedno wyjście, niski pobór mocy (120-240mW)
Wsparcie techniczne – dokładna dokumentacja, poradniki, schematy instalacyjne, sprawny serwis
Wysoka jakość  – produkowane w Polsce przez Apacheta Smart Systems Inteligentny Dom