Zasilacze LED

Zasilacze LED. Zasilacze modułowe MeanWell serii G3Zasilacze LED służą do przetwarzania napięcia przemiennego z sieci energetycznej (AC) na stabilizowane niskie napięcie stałe (DC) i przeznaczone są do zasilania sterowników smartLEDs, czujników schodowych smartLEDs, taśm LED, ściemniaczy LED, wzmacniaczy RGB, modułów LED oraz innych urządzeń wymagających stałego napięcia zasilania. Do naszych sterowników i ściemniaczy oferujemy optymalne, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, zasilacze LED modułowe wiodącej na świecie firmy MeanWell, o napięciu wyjściowym 12V. Mają one niewielkie rozmiary, są ciche, niezawodne i wyposażone w niezbędne zabezpieczenia zwarciowe, przeciążeniowe, nadnapięciowe i termiczne. Zasilacze posiadają 3-letnią gwarancję producenta.


Jak dobrać zasilacz LED do oświetlenia LED schodów?

W pierwszej kolejności należy ustalić wymaganą moc zasilacza LED. W instalacji oświetlenia LED schodów zasilacz będzie dostarczał moc sterownikowi schodowemu, czujnikom CRSW1, zegarowi REV-303 (jeśli będzie zastosowany) oraz wszystkim lampom LED.
Moc całkowita zasilacza może być wyliczona według poniższego wzoru:
P = (PS + PC + PZ + N*PL + PM) * WZ
gdzie
P – minimalna wymagana moc zasilacza
PS – pobór mocy przez sterownik schodowy (0,06W)
PC – pobór mocy przez 2 czujniki schodowe CRSW1 (2W = 2x1W)
PZ – pobór mocy przez zegar astronomiczny REV-303 (0,60W)
N – liczba lamp LED (bez lampy Master)
PL – pobór mocy przez pojedynczą lampę (w przypadku taśm LED jest to iloczyn długości pojedynczego odcinka taśmy (w metrach) i mocy jednostkowej taśmy LED (w W/m))
PM – pobór mocy przez lampę Master (w przypadku taśm LED jest to iloczyn długości odcinka taśmy (w metrach) i mocy jednostkowej taśmy LED (w W/m))
WZ – współczynnik zapasu mocy (>=1,2)

PRZYKŁAD
Instalacja z 18 odcinkami taśmy LED o długości 0,8m i mocy jednostkowej 4,8W/m, z lampą Master (5m taśmy LED o mocy jednostkowej 4,8W/m), z zegarem REV-303 i 2 czujnikami CRSW1.
Wymagana moc zasilacza wynosi:
P = ( 0,06W + 2 x 1W + 0,60W+ 18*(0,8m x 4,8W/m) + (5m*4,8W/m) ) * 120% = 114,936W
Minimalna moc zasilacza dla przykładowej instalacji wynosi 115W.
Należy dobrać zasilacz LED o mocy nie mniejszej od mocy wyliczonej z powyższego wzoru. W przypadku instalacji z tego przykładu dobrym wyborem będzie zasilacz modułowy o mocy znamionowej 150W, z oferty sklepu smartLEDs.pl (LRS-150-12 MeanWell).